MSB duyurdu: Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde mevziiye yıldırım düşmesi sonucu bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, mevziiye yıldırım düşmesi sonucu kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Sait TOKTAŞ şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

ŞEHİT ATEŞİ NEVŞEHİR’E DÜŞTÜ

Irak’ın kuzeyinde Pençe- Kilit Harekat Bölgesi’nde görevli Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş’ın üzerine, görev yaptığı sırada yıldırım düştü.

Toktaş, tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Şehit Toktaş’ın acı haberi Nevşehir Valisi Ali Fidan ile İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahattin Murat Yakın tarafından ailesine verildi.

Toktaş ailesinin evinin balkonuna Türk bayrağı asıldı. Şehit Toktaş’ın 5 yıldır görev yaptığı, bekar ve bir kız kardeşinin olduğu öğrenildi.

Vali Ali Fidan’ın sosyal medya da yayınladığı mesajda, “Pençe Kilit Harekat Bölgesi’nde görevi esnasında yıldırım düşmesi sonucu hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş şehit olmuştur. Kahraman şehidimiz Sait Toktaş’a Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Nevşehirli hemşehrilerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Aziz Milletimize baş sağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş, 2 Mayıs Perşembe günü öğle vakti merkez ilçeye bağlı Boğaz köyünde kılınacak cenaze namazının ardından törenle toprağa verilecek. 

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ’TAN ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ SAİT TOKTAŞ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde mevziye yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş için başsağlığı mesajı yayımladı.

Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Sait Toktaş’a Cenabı Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ’DAN TAZiYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mevziye yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş için başsağlığı mesajı yayımladı.

Yılmaz, sosyal medya hebasından paylaştığı mesajda, “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Uzman Çavuş Sait Toktaş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir