Yüksek gıda fiyatları, kırık koltuklar, 10 saate varan rötar iddiaları; Ajet Meclis gündeminde

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Anadolu Jet’in yerine kurulan ve rötarları nedeniyle eleştirilen, bazı uçaklarda koltuklarının da kırık olduğu ortaya çıkan AJet, İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta tarafından Meclis gündemine de getirildi.

Her şeyi euro üzerinden satan, yurt dışı seferlerinde ızgara köfte ya da piliçin 525, bir bardak çay veya kahvenin 140 lira, sandviç ve kolanın 350 liradan satıldığı firma hakkında İYİ Parti Samsun Milletvekili Usta TBMM’ye soru önergesi verdi. Usta “Uçuşların neredeyse tamamında 2 ile 10 saat arası rötar yaşanıyor. İptaller oluyor. Vatandaşlar havalimanlarında sinir krizi geçiriyor. AJet’in zulmüne ne zaman müdahale edilecek?” diye sordu.

Düşük maliyetli olması nedeniyle tercih edilen ama aksaklıklarla eleştirilen AJet’e AKP’li Şamil Tayyar da tepki gösterdi. Tayyar “Eskiden zenginler, ağalar, beyler binerdi uçağa. AKP döneminde uçaklar geniş kitlelere ulaştı. Bu gelişme AKP’lilerin gururla anlattığı başarı öyküsüydü. Ya şimdi? Önce bilet fiyatları çıldırdı, sonra rötarlar. Hele AJet tam bir facia. Bunu hak etmiyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir