Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı’nda kırsal mahalleleri ziyaret etti

Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı’nın ilk günü Yuntdağı’ndaki kırsal mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı.

Yunusemre Belediye Başkanı SemiH Balaban, 31 Mart yerel seçimleri öncesi verdiği “Seçimden seçime gelen belediye başkanı olmayacağım” sözünü yerine getirerek Ramazan Bayramı’nın birinci günü Yuntdağı bölgesindeki kırsal mahallelere çıkartma yaptı. Başkan Balaban’ın Yuntdağı’ndaki mahalle ziyaretlerine eşi Serap Balaban, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Mehmet Arslan, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri eşlik etti. Kırsal mahalle ziyaretine ilk olarak Avdal’dan başlayan Başkan Balaban daha sonra Küçüksümbüller, Büyüksümbüller, Ortaköy, Türkmen, Otmanlar, Düzlen, Dazyurt, Durasıllı, Kışla, Yaylaköy ve Osmancalı mahallelerini gezdi. Ziyaretlerde Belediye Başkanı Balaban, vatandaşlarla tek tek bayramlaşarak, nasıl bir belediye yönetim anlayışı içerisinde olacaklarını anlattı. Mahalle muhtarlarının talepleri başta olmak üzere vatandaşların da tek tek sorunlarını dinleyen Başkan Balaban, her zaman halkın içinde olacağının sözünü verdi. Başkan Balaban mahalle ziyaretlerinde ayrıca önceki dönem belediyesinden yarım kalan yatırımları da tek tek inceledi.

Ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda muhtarların önemine değinen Yunusemre Belediye Başkanı Balaban, hem belediyenin hem de kendisinin her zaman muhtarların emrinde olacağını ifade etti. Başkan Balaban yaptığı konuşmada “Muhtarlarımız doğrudan halkımızın temsilcisidir. Biz beş yıl boyunca muhtar bizim emrimizde değil, biz muhtarımızın emrinde çalışacağız. Bayramdan sonra da tümü mahalle muhtarlarımız ile bir toplantı gerçekleştirerek mahallerimizin sıkıntılarının haritasını çıkaracağız. Yuntdağı’ndaki mahallelerimize imkanlarımız çerçevesinde elimizden gelen bütün desteği vereceğiz. Bizim felsefemizde siyasi ayrım yapmamak var. Hangi partiye oy verirse versin bütün yurttaşlarımız bizim için değerlidir. Hiç bir mahallemize hizmette kusur etmeyeceğiz” dedi.

“Yaklaşık 1 milyar TL borçla belediyeyi teslim aldık”

Konuşmasında her zaman şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaklarının da vurgusunu yapan Başkan Balaban, “Seçimde söylediğimiz gibi her zaman şeffaf bir belediyecilik anlayışı içinde olacağız. Belediyeyi 560 milyon TL borçla almış gibi görünsek de, yaptığımız araştırmalarda bu borcun yaklaşık 1 milyar TL olduğunu gördük. Yani belediyeyi şu anda yaklaşık 1 milyar TL gibi büyük bir borçla teslim aldık. Bu zamana kadar bir çok yanlış politika uygulanmış. Bu konuda da 5-6 aylık bir sürede toparlanmaya ihtiyacımız var. Bu nedenle bir müddet nefes alabilmek için halkımızdan süre istiyoruz. Bütün tasarruf tedbirlerini ortaya koyduk. Halkımızın bir lirasının boşa harcanmaması için de gereken neyse yapıyoruz. O para bizim paramız değil, o makam bizim makamımız değil, halkın parası ve halkın makamıdır. Bu nedenle bu konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşıp duyarlı olacağız” diye konuştu.

Yerel seçimlerde verdiği “Seçimden seçime gelen belediye başkanı olmayacağım” sözünü her zaman yerine getireceğinin altını çizen Başkan Balaban sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Yerel seçimlerde halkımıza ‘Seçimden seçime gelen belediye başkanı olmayacağım’ sözüm vardı. Bu sözümü her zaman tutacağım. Beş yılda bir kez mahallelere gelen bir belediye başkanı yerine 1 yılda 5 kez mahallelerimizde halkın içinde olan bir belediye başkanı olacağım. Bunu halkımız görecek. Daha çok kısa bir zaman oldu göreve geleli. Bayramda tatil yapmak yerine halkımız ile bayramlaşmayı tercih ettim. Tek tek mahallerimizi geziyoruz ve gezmeye devam edeceğiz. Halkımız her zaman başımızın tacı olacak.” Başkan Balaban mahalle ziyaretlerinde ayrıca, muhtarların kırsal mahalle statüsünde kalma talebinin de yerine getirileceğinin sözü verdi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir